Praten om AI er overalt. Men praksisen er ofte litt vanskeligere å få øye på - og ikke minst få øye på den konkrete verdiskapingen. Dette tenker vi i Abacus IT å gjøre noe med – og inviterer til seminar på Brosundet Hotel den 4. juni kl 08.30.
Her vil du lære om hvordan du faktisk kan dra nytte av Copilot, og hva som skjer når AI jobber direkte i økonomisystemet ditt.
Vår dyktige kollega Adrian Aas Stien viser hvordan Microsofts AI-løsning Copilot faktisk kan brukes i arbeidshverdagen med konkrete eksempler. Ikke bare hva det kan gjøre, men hva som skal til for at det faktisk sparer tid, gir bedre oversikt og brukes likt av flere!
Head of AI i Visma Software Nordic, Ole Noer, viser oss hvordan AI skaper verdi allerede med konkrete eksempler og innblikk i hvordan AI brukes i ERP-systemer for å forenkle, effektivisere og automatisere. Du får innsikt i hva dette betyr for måten ledere og økonomimedarbeidere må jobbe i fremtiden.
Kort introduksjon til dagens tema og hva du kan forvente.
08:40 – 08:55
Nytt fra Abacus IT
Filip Lundblad deler hva som er nytt hos Abacus IT AS.
08:55 – 09:00
Pause
09:00 – 10:00
Når AI møter økonomisystemet – Ole Noer, Visma Software Nordic
Hvordan fungerer det i praksis når AI jobber direkte i ERP-løsningen?
Vi viser konkrete eksempler på hvordan kunstig intelligens kan automatisere prosesser, forbedre innsikt og frigjøre tid i økonomifunksjonen.
10:00 – 10:05
Pause
10:05 – 10:45
Copilot i praksis – Adrian Aas Stien, Abacus IT
De fleste har tilgang til AI-løsninger, mange har testet – og noen er blitt aktive brukere. Likevel er det få som tar ut de reelle gevinstene.
Vi viser hvordan Microsoft Copilot faktisk brukes i arbeidshverdagen – med konkrete eksempler og fokus på hvordan det gir reell verdi.
10:50 – 11:05
Pause / benstrekk
11:10 – 11:25
Kundecase: Fra Excel til Business NXT
Robert Haug fra Solwr presenterer løsningene Grab og Sort, og deler erfaringer fra samarbeidet med Abacus IT – fra Excel-baserte prosesser til en mer effektiv og skalerbar logistikkflyt i Business NXT.
11:25 – 11:30
Oppsummering og spørsmål
Kort oppsummering og Q&A.
11:30 – 12:30
2-retters lunsj
Påmeldingsinformasjon
Påmeldings-informasjon
For å sikre din plass, vennligst meld deg på innen 29. mai gjennom vårt påmeldingsskjema.