I Visma Global, versjon 15.10.x har det kommet en ny funksjonalitet som mange har etterspurt – mulighet for å sende faktura på ny til Visma.net Autoinvoice.
Dersom du går inn på Forespørsel | Fakturakopi i Visma Global, vil du nå se knappen «send til autoinvoice».
Det er mulig å resende faktura som allerede er sendt til Autoinvoice – samme mulighet som du har fra Aktiv Edi-sentral.
I tillegg er det mulig å sende faktura på nytt dersom den av ulike årsaker har feilet og ikke ligger i aktiv Edi-sentral.
Tidligere måtte du kreditere og fakturere på ny når faktura ikke var overført til aktive Edi-sentral. Ved å velge «send til autoinvoice» på ny vil XML-filen genereres. Minner om at knappen kun er tilgjengelig dersom det er en faktura som er registrert med en Edi-profil
Dersom du ikke har bestilt oppdatering til Versjon 15.10.x vil vi anbefale at du gjør det til support@abacus-it.no
Du finner mer informasjon om versjonen her